Wybierz samochód

Honda Stream

Ikona samochodu

Honda Stream to osobowy minivan produkowany przez japońską markę. I generacja zadebiutowała w 2000 roku i co ciekawe, bazuje na 7. generacji popularnego Civic'a. Nadwozie miało kształt typowy dla rodzinnych vanów. Wnętrze było bardzo obszerne i mogło pomieścić do 7 osób. W przypadku wykorzystania wszystkich miejsc, pojemność bagażnika wynosiła tylko 158 litrów, ale gdy autem podróżowało mniej osób, pojemność ta wzrastała do 1520 litrów. Stream zapewniał nie tylko odpowiedni poziom komfortu, ale także i bezpieczeństwa – biorąc udział w testach zderzeniowych Euro NCAP zdobył 4 gwiazdki na 5 możliwych.

Pod maską znalazły się wyłącznie 4-cylindrowe jednostki benzynowe. Miały pojemność 1,7 i 2 litry i moc odpowiednio 125 i 158 KM, z czego większy silnik był także dostępny z napędem na 4 koła. Standardowo napędzana była przednia oś. W 2003 roku przeprowadzono facelifting, który objął nowe reflektory, tylne lampy grill oraz przedni zderzak. Oprócz tego zmieniono także wykończenie wnętrza.

W 2006 wprowadzono do produkcji II generację Hondy. Choć poprzednia wersja nie była sprzedawana w Polsce, to była dostępna w m.in. w niemieckich, francuskich i brytyjskich salonach. Tym razem zdecydowano się na wyłączną dystrybucję auta na rynku japońskim. Nadwozie, mimo dobrych sporych rozmiarów i możliwości przewiezienia sporej ilości osób, ma dosyć sportowy i smukły wygląd, i co ciekawe, stosunkowo niską masę (blisko 1,4 tony).

Pod maską znalazły się 2 benzyniaki o pojemności 1,8 i 2 litry. Mniejsza jednostka rozwijała 138 KM, a większa – 148. Do napędu przedniej lub obu osi służyła skrzynia manualna lub automatyczna o 5 przełożeniach, a także przekładnia bezstopniowa CVT. W 2009 roku przeprowadzono facelifting.

Głównym konkurentem Hondy Stream jest Mazda Premacy.

Honda Stream - generacje

Ikona samochodu

Honda Stream II (2006 - )

Honda Stream - powiązane artykuły