Wybierz samochód

Hummer H2

Hummer H2

Hummer H2 to duży SUV produkowany przez firmę AM General Corporation. Samochód pojawił się na rynku w 2002 roku jako następca legendarnego modelu H1. Jednak w porównaniu do swojego poprzednika, H2 nie był ani samochodem ciężarowym, nie radził sobie już tak dobrze w terenie oraz nie powstał na zlecenie wojska.

Prawa do sprzedaży Hummera H2 miało General Motors, które również zapożyczyło jeden z najważniejszych podzespołów – płytę podłogową GMT820, z której korzysta m.in. Chevrolet Tahoe. Zanim H2 trafił do produkcji, w 2000 roku zaprezentowano wersję SUV, a rok później pick-up'a (SUT – Sport Utility Truck). Hummer H2 był bardzo dużym samochodem, jednak w przeciwieństwie do H1, wyposażony był w wiele luksusowych gadżetów, tj. odtwarzacz DVD, telewizję, podgrzewane i skórzane fotele czy wysokiej klasy system audio i bardzo rozbudowany komputer pokładowy. Jak można się domyślać, miejsca wewnątrz było pod dostatkiem dla każdego z 5 pasażerów.

Do napędu służyła 6-litrowa benzynowa jednostka V8 generująca 321 lub 329 KM. W 2008 roku została ona zastąpiona przez nieco większy, 6,2-litrowy silnik, który rozwijał 398 KM. Wraz ze zmianą motoru, wymieniono także skrzynię biegów z 4- na 6-stopniowy „automat”. W 2010 roku zakończono produkcję Hummera H2.

Hummer H2 - generacje

Hummer H2 - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!