Dartz Motorz Company pochwalił się swoim najnowszym dziełem - Prombron Black Stallion powstał w dwóch odmianach (standardowej i tzw. Type C, czyli do użytku cywilnego). To nic innego jak przerobione na Łotwie Hummery H2. Pod niezwykłą karoserią kryje się nie tylko wyjątkowo luksusowa kabina, ale i szczególna technika. Na życzenie klientów Dartz instaluje opancerzenie z kewlaru i tytanu oraz 4-litrowy silnik V8 z Maybacha GLS 600.

Dartz w przypadku nowych wersji Prombron Black Stallion nie podaje szczegółowych informacji odnośnie napędu. W oficjalnym komunikacie żartobliwie odnosi się do podstawowego motoru stosowanego w Hummerze, czyli 6-litrowego V8. Stwierdzono, że zabrakło czasu na zastosowanie wersji G(LS) i poprzestano na H. Innymi słowy, zabrakło czasu na wymianę silnika Hummera na motor od Mercedesa.

W kabinie sięgnięto po wyszukane materiały (m.in. skóra aligatora z Mississippi oraz Nappa), zastrzegając przy tym, że nie zużyto nawet skrawka Alcantary (zgodnie z życzeniem klienta). Nie zabrakło za to inspiracji produktami słynnego konstruktora śmigłowców (choćby wykończenie kierownicy i inne elementy dekoracyjne), co oznacza także dwa miejsca na broń.

Jedno z aut wzięło udział w hollywoodzkiej produkcji. Niestety, Dartz zastrzega, że nie może jeszcze zdradzić tytułu filmu.