Ponad 12 270 zarejestrowanych samochodów, w tym 2990 we Włoszech, 2 190 w Wielkiej Brytanii, 1 357 w Niemczech i 1 267 na Bliskim Wschodzie. Marzec 2015 pobił poprzedni absolutny rekord wszech czasów uzyskany w grudniu 2014 r. z 10440 samochodami zarejestrowanymi w regionie EMEA.

W pierwszym kwartale 2015 wzrost marki Jeep w regionie EMEA wyniósł 98% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W miesiącu marcu sprzedaż wzrosła o imponujące 124% w stosunku do ubiegłego roku, odnotowując rekordowe wyniki w wielu największych krajach, wśród których na uwagę zasługuje Francja ze swoimi 434% wzrostu, Wielka Brytania - 397%, Hiszpania - 260% i Włochy - 249%.

Sukces ten został osiągnięty nie tylko dzięki najmłodszemu „dziecku" w rodzinie Jeepa, nowemu Jeepowi Renegade, ale również dzięki wynikom modelu Wrangler - wzrost aż o 30,3% oraz nieustannym sukcesom Jeepa Cherokee.

Świetnie wyniki marka Jeep odnotowuje również nad Wisłą. Po rekordowym 2014 roku (wzrost o 51,4%, 1674 sprzedanych szt.) równie imponujący jest poziom sprzedaży Jeepa w Polsce w pierwszym kwartale 2015 r. - wzrost sprzedaży o 33.04% (600 sprzedanych samochodów).

W pierwszym kwartale 2015, w globalnej klasyfikacji „top sellers" wśród wszystkich krajów na świecie sprzedających marki Chrysler, Jeep, RAM i Dodge, następujące kraje zajmują pozycje: Włochy (trzecie miejsce), Niemcy (piąte miejsce) i Francja (ósme miejsce). Biorąc pod uwagę, że w w/w krajach z listy wymienionych marek sprzedawane są wyłącznie samochody marki Jeep, dane te są jeszcze bardziej znaczące.

Nowy Jeep Renegade, znajdujący się nieustannie wśród najlepiej sprzedających się samochodów w swoim segmencie, odgrywa wiodąca rolę w sukcesie marki Jeep w regionie EMEA. Od momentu wprowadzenia na rynek we wrześniu 2014 r. do dnia dzisiejszego, łączna sprzedaż Jeepa Renegade wyniosła 21600 egzemplarzy, natomiast w samym tylko marcu, zarejestrowano ich 5523, a we Włoszech Jeep Renegade zajmował drugie miejsce wśród najlepiej sprzedających się samochodów w swoim segmencie (natomiast w pierwszym kwartale był trzecim najlepiej sprzedającym się modelem).

Renegade został niedawno wprowadzony na rynki w krajach, w których obowiązuje ruch lewostronny; w Wielkiej Brytanii zarejestrowano w ciągu miesiąca od premiery aż 1174 samochody. Wkrótce ten nowy model będzie dostępny w sprzedaży na Bliskim Wschodzie i w RPA, czyli rynkach o historycznie kluczowym znaczeniu dla marki Jeep.

Jeep Cherokee uzyskał doskonałe wyniki w Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech, nie zapominając o świetnych osiągnięciach na rynku włoskim: w pierwszym kwartale, kompaktowy SUV jest na trzecim miejscu w swoim segmencie. Świetnie plasuje się również Grand Cherokee, „najczęściej nagradzany SUV w historii", który w pierwszym kwartale odgrywał kluczową rolę: w Polsce to drugi najlepiej sprzedawany model w swoim segmencie, natomiast we Włoszech plasuje się na trzeciej pozycji.