Brytyjski „4x4 Magazine", jedno z najsłynniejszych na świecie czasopism specjalistycznych, przyznało Jeepowi

Renegade tytuł Samochód Terenowy Roku 2016. Czasopismo to potwierdza zwycięskie cechy kompaktowego SUV-a, który w wielu krajach obszaru EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) jest już jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w swoim segmencie.

Jury z 4x4 Magazine jednogłośnie wybrało Jeepa Renegade, po poddaniu wersji Trailhawk ciężkim testom na ekstremalnym torze terenowym, pozwalającym na przetestowanie osiągów i parametrów technicznych samochodów terenowych.

Top wersja Trailhawk modelu Jeep Renagade skupia w jednym produkcie to, co technologia terenowa sygnowana marką Jeep ma najlepszego do zaoferowania, jeśli chodzi o najwyższy stopień innowacyjności w zakresie napędu rodem z FCA. Renegade Trailhawk jest wyposażony w mocny silnik 2.0 Multijet o mocy 170 KM połączony z dziewięciobiegową, automatyczną skrzynią oraz systemem napędu na cztery koła Jeep Active Drive Low z przełożeniem pełzającym 20:1.

Skład sędziowski z 4x4 Magazine uznał wartą nagrodzenia całą gamę Renegade, model, którzy specjaliści z tego branżowego czasopisma ocenili, jako „jeden z najlepszych samochodów terenowych  z napędem 4x4 wyprodukowany w ciągu ostatnich pięciu lat".

Ponadto, jury z 4x4 Magazine nagrodziło Jeep Renegade'a tytułem najlepszego SUV-a średniej wielkości poniżej 30.000 funtów, poza przyznaniem ikonie, jaką jest Jeep Wrangler, czwarty rok z rzędu, pierwszego miejsca w kategorii Hardcore.

Dotychczas w Mefli wyprodukowano ponad 180 tys. egz.

Jeep Renegade – nagrody:

  • Nowość Roku 2015 - Quattroruote (Włochy)
  • Najlepszy SUV Roku 2015 - Coches.net (Hiszpania)
  • Car of the Year 2016 - Autoesporte (Brazylia)
  • Samochód Terenowy Roku 2015 - 4x4 Magazine (Francja);
  • SUV Roku 2015 - 4x4 Tout-Terrain Magazine (Francja)
  • Car of the Year 2016 tytuł przyznany przez jury dziennikarzy specjalistów w Grecji
  • Best Buy Award 2016 w kategorii Subcompact SUV, według ranking najlepszych zakupów amerykańskiego czasopisma Consumer Guide Automotive.