Wybierz samochód

Lancia Voyager

Lancia Voyager to europejska wersja popularnego Chryslera Grand Voyagera oraz następca modelu Phedra. Odkąd koncern Fiata połączył się z amerykańską markę, zaczął wytwarzać modele pod swoim szyldem bazujące na autach Chryslera.

Patrząc na stylistykę, na pierwszy rzut oka nie dostrzeże się zmian, jednak po dokładnym przyjrzeniu się, oba auta różnią się m.in. grillem. Oprócz tego Lancia jest też lepiej wyposażona, a jakość wykorzystanych materiałów również stoi na wyższym poziomie. W środku może wygodnie usiąść nawet 7 pasażerów, choć dla spragnionych większego luksusu i komfortu dostępne są także wersje 6-osobowe. Bagażnik, niezależnie od odmiany, jest imponujących rozmiarów. Ma on 934 litry pojemności, jednak po złożeniu 3. lub także 2 rzędu siedzeń otrzymujemy odpowiednio 2394 oraz aż 4000 litrów pojemności!

W 2013 roku auto przeszło niewielki facelifting. Do napędu Voyagera posłużyły tylko 2 silniki – jeden diesel i jeden benzyniak. Jednostka wysokoprężna miała 2,8 litra pojemności i 178 KM. Z kolei drugi silnik, to 3,6-litrowa jednostka V6 o mocy 283 KM, która zapewniała vanowi Lancii imponującą dynamikę. Moment obrotowy był przenoszony na przednią oś za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów o 6 przełożeniach.

Produkcja auta została zakończona w 2016 roku ze względu na okrojenie oferty modelowej włoskiej marki do modelu Ypsilon.

Konkurentami Lancii Voyager są m.in. Renault Espace, Volkswagen Sharan oraz Ford Galaxy.

Lancia Voyager - generacje

Lancia Voyager - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!