Jeszcze tym razem pokazano egzemplarz prototypowy, ale producent ze Stuttgartu potwierdził, że to auto jest coraz bliżej serii.

- Mercedes-Benz SLS AMG E-Cell jest najbardziej zaawansowanym technicznie samochodem sportowym w całej 125-letniej historii motoryzacji i pokazuje jak fascynujące może być auto elektryczne – powiedział podczas otwarcia niemieckiego stoiska w Detroit dr Dieter Zetsche, prezes zarządu Daimler AG.

To auto będzie można już zamówić u dilerów Mercedesa w 2013 roku. Sercem pojazdu są cztery wysokoobrotowe silniki synchroniczne, które mogą osiągnąć 12 000 obr./min, a ich moc będzie miała 526 KM i maksymalny moment obrotowy 880 Nm. Pozwoli to na osiąganie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w ciągu zaledwie 4 sekund.

E-Cell to także chłodzony cieczą akumulator litowo-jonowy, który może być ładowany z sieci oraz w ramach odzysku energii z układu hamulcowego. Nadwozie otrzyma fluorescencyjny lakier lumilectric AMG magno, bogaty zestaw aerodynamiczny, 19-calowe obrecze kół z metali lekkich z oponami 295/30 z przodu i 265.35 z tyłu. We wnętrzu pojawiła się nowa tablica przyrządów i konsola środkowa z 10-calowym wyświetlaczem obsługującym klimatyzację, system audio i nawigację satelitarną. Sportowe fotele oraz koło kierownicy pokryto kombinacją czarno-białej Nappy.