Wybierz samochód

Nissan Interstar

Nissan Interstar to największy z rodziny aut dostawczych pojazd japońskiego producenta. Auto pojawiło się w 2002 roku wskutek połączenia Nissana i Renault. Mniejsze od Interstara był Primastar i Kubistar. Interstar powstał jako następca modelu Trade.

Z racji iż Renault Master i Opel Movano wskutek współpracy produkowali w Luton już od 1998 roku konstrukcyjnie spójnego dostaw czaka, Nissan po fuzji z Renault dołączył do tego grona. Oprócz różnic związanych ze zmianą loga, Interstar jako jedyny z tego grona nie występował w wersji z dopuszczalną masą całkowitą przekraczającą 3,5 tony. Pojazd dostępny był jako furgon lub minibus, mieszczący w zależności od wersji od 2 do nawet 16 osób. Nissan Interstar występował w 2 rozstawach osi, 3 wysokościach oraz 3 długościach.

W 2003 roku przeprowadzono face lifting całej trójki. Oprócz zmian pasa przedniego oraz unowocześnienia wnętrza i jednostek napędowych, do oferty wprowadzono zautomatyzowaną skrzynię biegów, ABS, asystenta hamowania oraz opcjonalnie ESP. Do napędu stosowano wyłącznie turbo diesle dCi o pojemności 1.9, 2.2, 2.5 oraz 3 litrów), które generowały w zależności od roku produkcji kolejno 82, 90, 99/101/115/120/150 oraz 140 KM. Moc kierowana była na przednie koła za pomocą 5- lub 6-biegowej skrzyni manualnej lub wcześniej wspomnianej, 6-stopniowej przekładni zautomatyzowanej.

W 2010 roku zakończono produkcję Nissana Interstara, a jego miejsce zajął model NV400.

Nissan Interstar - generacje

Nissan Interstar - powiązane artykuły