Opancerzona limuzyna Audi oferuje nie tylko bezpieczną, lecz także bardzo komfortową podróż. Auto ma 5,27 m długości, a rozstaw osi wynosi 3,12 m. Wewnątrz jest mnóstwo miejsca, a zamiast tylnej kanapy zamontowano dwa oddzielne fotele sterowane elektrycznie z mnóstwem funkcji, m.in. masażem.

Z zewnątrz wersję opancerzoną A-ósemki trudno odróżnić od odmiany cywilnej. Odpowiednie wzmocnienia ukryte są pod blachami karoserii i podłogi. Karoseria wykonana jest z aluminium, dzięki czemu jest lżejsza o 40 proc. od stalowej i nawet po dodaniu elementów wzmacniających nie wpływa na znaczne zwiększenie wagi auta.

Dzięki opancerzeniu Audi A8 L w wersji Security jest odporne na ostrzał z broni palnej amunicją przeciwpancerną. Oprócz blach karoserii oraz szyb profile balistyczne umieszczono w progach i w podłodze - co zabezpiecza pasażerów Audi przed skutkami wybuchu ładunku podłożonego na drodze lub wybuchu granatu.

W bagażniku Audi A8 L Security umieszczono specjalną skrzynię, w której są: dodatkowy akumulator oraz sterowaniki elektroniczne.

Oprócz standardowego zabezpieczenia można zamówić dodatkowe, np. osłonę na bak czy akumulator oraz system awaryjnego opuszczania samochodu. To ostanie rozwiązanie przewidziano na wypadek zablokowania drzwi. Po naciśnięciu zaplombowanego przycisku i pociągnięciu za wewnętrzną klamkę drzwi specjalny ładunek pirotechniczny rozerwie zawiasy w drzwiach, które następnie można wypchnąć na zewnątrz pojazdu.

Do opcjonalnego wyposażenia Audi A8 L Security należy też system gaszenia ognia - środek gaśniczy kierowany jest do wnęk kół, do komory silnika, na bak i pod samochód. Uzupełnieniem tego systemu jest układ awaryjnej wentylacji, na wypadek wjechania w strefę zadymioną lub zagazowaną.

Nowe Audi A8 L Security można zamówić z 4-litrowym silnikiem V8 o mocy 435 KM. Opancerzona limuzyna w tej wersji silnikowej osiąga „setkę" w 7,5 sekundy.

W wersji topowej pancerne A8 L występuje z silnikiem W12 o mocy 500 KM. „Setkę" osiąga w 7,1 sekundy.

Pancerne Audi wyposażono w felgi z kutego aluminium o średnicy 19 cali. Opony mają specjalną wkładkę umożliwiającą przejechanie 80 km po przebiciu lub przestrzeleniu opony.

Oczywiście jak na luksusową limuzynę przystało pancerna A-ósemka oferuje pełne luksusowe wyposażenie, jakie jest dostępne w Audi.

Ile kosztuje pancerne Audi? Firma nie podaje cen, gdyż zależą one od rodzaju opancerzenia, opcji i wyposażenia dodatkowego. A poza tym, ci którzy zamawiają opancerzone limuzyny na brak pieniędzy nie cierpią i nie targują się, oczekując w zamian dyskrecji.