Wybierz samochód

Renault Wind

Ikona samochodu

Renault Wind to niewielki, miejski roadster francuskiej marki. Auto pojawiło się w 2010 roku i nie miało swojego poprzednika. Konstrukcyjnie Wind bazuje na II generacji modelu Twingo. Wiele podzespołów oba auta mają wspólne, jednak Wind z oczywistych względów na sztywniejsze nadwozie, a dodatkowo zawieszenie również zestrojono nieco sztywniej niż w przypadku Twingo.

2-miejscowy Wind dysponuje twardym dachem, który można złożyć w zaledwie 10 sekund. Co więcej, dach nie jest umieszczany w przestrzeni bagażowej, która nie traci na swojej pojemności – jest ona stała i wynosi 270 litrów. Dodatkowo Renault Wind ma na stałe przymocowany pałąk przeciwkapotażowy, który nie dość że podnosi sztywność nadwozia to także dba o bezpieczeństwo podróżujących.

Do napędu posłużyły benzynowe silniki 1.2 TCe oraz 1.6 16V, generujące kolejno 102 oraz 133 KM. Moc kierowana była na przednią oś za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni manualnej. Renault Wind wyróżniał się bardzo odważną stylistyką, która niestety nie wszystkim odbiorcom przypadła do gustu. Wind podzielił losy znanego, a nawet bardziej kontrowersyjnego Avantime’a i już po 3 latach od debiutu postanowiono zakończyć jego produkcję. Następca Renault Winda nie został przewidziany.

Renault Wind - generacje

Ikona samochodu

Renault Wind (2010 - 2012)

Renault Wind - powiązane artykuły

Katalog Samochodów Auto Świat