Wybierz samochód

Scion xD

Scion xD to subkompaktowy samochód osobowy produkowany przez koncern Toyoty. Japońska marka wypuściła Sciona na rynek północnoamerykański celem zdobycia młodej klienteli oferując tanie auta bazujące na ich modelach. xD zadebiutował w 2007 roku jako następca xA.

Jego bliźniaczym modelem była II generacja Toyoty ist, która w Europie znana była jako Urban Cruiser. xD w stosunku do swojego poprzednika bardzo dojrzał i zmężniał. Nieco nijaka stylistyka nadwozia stała się bardzo wyrazista i charakterystyczna. Mimo niewielkich rozmiarów zewnętrznych, Scion xD był jak na swój segment bardzo przestrony i wygodny w środku.

W 2013 roku zdecydowano się na drobny facelifting, wraz z którym wprowadzono opcję dwukolorowego nadwozia. Zmiany konstrukcyjne oraz lepsze wyposażenie spowodowało iż xD był sporo cięższy od swojego poprzednika (ważył ok 1200 kg). Pod przednią maską gościł tylko jeden, 130-konny benzyniak 1.8 VVT-i, który przekazywał moc na przednią oś za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni manualnej lub 4-stopniowej przekładni automatycznej.

W 2014 roku zakończono produkcję Sciona xD, a następca nie został przewidziany. Już 2 lata później z uwagi na słabnące wyniki sprzedaży, Toyota podjęła decyzję o wycofaniu marki Scion z rynku.

Scion xD - generacje

Scion xD - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!