Przyzwyczailiśmy się już, że polska policja jeździ głównie różnymi generacjami Kii Ceed. To efekt poprzednich wielkich przetargów. Ostatnio widać jednak coraz więcej nowych BMW serii 3, a już niedługo częsty widok będzie stanowić również kombi marki Hyundai w policyjnych barwach.

Do służby trafią dokładnie 303 sztuki modelu i30 Wagon. Wszystkie będą oznakowane i wyposażone w benzynowe silniki turbo 1.4 T-GDI o mocy 140 KM. Radiowozy będą się od siebie różnić skrzyniami biegów – jedne będą mieć ręczne przekładnie, a inne – dwusprzęgłowe „automaty”.

Do policji trafiło już 250 nowych aut. Następna partia trafi do funkcjonariuszy w całym kraju w połowie grudnia br.

„Bardzo cieszymy się, że funkcjonariusze Policji w całej Polsce będą użytkować nowoczesne samochody marki Hyundai. Nie pierwszy raz samochody Hyundai wygrywają w przetargach organizowanych przez administrację publiczną i służby mundurowe. Od zeszłego roku funkcjonariusze z Komend Wojewódzkich Policji użytkują już 200 sztuk modelu Hyundai i30. Natomiast warszawscy strażnicy miejscy posiadają 93 samochody patrolowe Hyundai i30 Wagon. Jako profesjonalna firma jesteśmy przygotowani do obsługi wymagających Klientów o specjalistycznych potrzebach i z całą pewnością będziemy startować w kolejnych przetargach publicznych.” – powiedział Sebastian Cyborowski Dyrektor Zarządzający Hyundai Motor Poland.