Bugatti Chiron Sport to, jak zapewne wiecie, supereskluzywny bolid, którego cena netto startuje od 2,65 mln euro za sztukę. Ale jeśli już ktoś kupuje taki samochód, to chętnie dołoży kolejne kilkaset tysięcy, aby uczynić go jeszcze bardziej wyjątkowym i unikalnym. Dokładnie tak zrobił klient, który jakiś czas temu zawitał do salonu marki H.R. Owen Bugatti w Londynie i zamówił jedyny w swoim rodzaju egzemplarz w prezencie dla ukochanej żony. W „dopieszczeniu” zamówienia pomagali najpierw specjaliści dilera, a potem zawodowcy z Molshheim we Francji, którzy potwierdzili, że w zakresie personalizacji modelu nie mają sobie równych i są w stanie zrealizować nawet najbardziej wyszukane fantazje klientów. Tak powstał Chiron Sport „Alice”.

Bugatti Chiron Sport „Alice” – jedyny dla jedynej

Auto w kolorach białym i różowym zostało pomalowane lakierami Matt Blanc i Silk Rose, specjalnie zaprojektowanymi dla tego modelu, które w genialny sposób dodają kobiecego powabu i lekkości hiperbolidowi, który napędzany jest 8-litrowym silnikiem W16 o mocy 1500 KM, może przyspieszać do „setki” w 2,5 s i rozpędzać się do 420 km/h! Także koła ze stopów lekkich są „jedwabiście różowe” i w tym odcieniu utrzymano też detale wykończenia wnętrza takie jak wstawki w kokpicie, przeszycia siedzeń i kierownicy czy napis „Alice” na zagłówkach oraz aluminiowych listwach na progach. Tapicerka to połączenie skóry i alcantary z kolorze Gris Rafale.

„To naprawdę wyjątkowy model Bugatti, który na zawsze pozostanie w pamięci jako samochód jedyny w swoim rodzaju” – powiedział Ken Choo, Dyrektor Generalny H.R. Owen. „Klient przyszedł do nas z wizją wyglądu swojego nowego Bugatti, a my jesteśmy zachwyceni, że głębia i skala obszernego katalogu akcesoriów i opcji Bugatti pozwala na realizację nawet najbardziej ambitnych projektów. To niesamowite widzieć, że każde Bugatti jest tworzone w inny sposób, a nowy właściciel ma szansę odcisnąć na swoim nowym samochodzie piętno własnego gustu.”.

Ostateczna cena pozostanie tajemnicą, ale idziemy o zakład, że szczodry mąż zasłużył na wdzięczność małżonki.