Auto Ignacego Jana Paderewskiego to Cadillac 341 Coupé de Ville z 1928 roku, który został zmodyfikowany przez szwajcarską firmę Gangloff Genève Zürich na potrzeby polskiego kompozytora. W samochodzie przebudowano między innymi drzwi i kabinę, która została podniesiona. Pojawiła się w niej także specjalną leżanka (według historyków przygotowana dla Paderewskiego po tym, jak nawiedzały go silne bóle kręgosłupa).

Po bardzo niskim przebiegu auta widać jednak, że Paderewski, ani kolejni właściciele tego samochodu (głównie kolekcjonerzy) nie jeździli nim dużo. Aktualnie ma na liczniku widnieje zaledwie 917 km przebiegu! Trudno się zatem dziwić, że auto jest zachowane w świetnym stanie, mimo że przez 92 lata nigdy nie było remontowane.

Co ciekawe Cadillac nigdy nie opuścił Szwajcarii i tam też będzie teraz licytowany. Sprzedażą zajmie się firma Christoph Grohe. Cena nie została podana do publicznej wiadomości, ale to dość powszechne przy licytacjach tak rzadkich i wyjątkowych samochodów. Biorąc jednak pod uwagę stan tego blisko stuletniego auta, jego wyjątkową zabudowę, historię i wybitnego właściciela, cena zapewne będzie bardzo wysoka.