• Najważniejszą zmianą w nowym Cactusie jest znaczące podniesienie komfortu podróżowania
  • Już w wersji podstawowej Cactus otrzyma seryjną klimatyzacją
  • Ceny nowości Citroena zaczynają się już od 52 990 zł

Nowego C4 Cactusa poznamy po znacznie mniejszych niż w poprzedniku „airbampach” (ochraniaczach plastikowych) na drzwiach. To z zewnątrz, lecz najważniejszą zmianą jest wprowadzenie do auta kompaktowego nowego zawieszenia PHC (progressive Hydraulic Cushions). Ma ono progresywne ograniczniki hydrauliczne, dzięki czemu zawieszenie nawet przy pełnym obciążeniu i na złej nawierzchni nie dobija. Citroen nawet chwali się, że jazda Citroenem C4 Cactus z nowymi amortyzatorami bardziej przypomina podróż latającym dywanem niż jazdę autem po drodze.

Drugi element poprawiający komfort jazdy to siedzenia Advanced Comfort (opcja). Wewnątrz zastosowano piankę o dużej gęstości, dzięki czemu fotele są miękkie, ale nie zapadają się pod ciężarem kierowcy lub pasażera. Pianka ma taką właściwość, że dopasowuje się do ciała osoby siedzącej. Zła wiadomość jest taka, że za ten komfort musimy dopłacić – w zależności od rodzaju siedzeń i wersji C4 – od 1600 do 3700 zł.

Nowy Citroen C4 Cactus zapewnia nie tylko komfortowe podróżowanie, ale też zapewnia mniejszy hałas w kabinie niż to było odczuwalne w dotychczasowym modelu. Hałas jest mniejszy, ale stało się to kosztem zwiększenia wagi nowego C4 – na wyciszenie zużyto ok. 40 kg materiałów wygłuszających więcej niż w poprzedniku.

Kolejna zaleta nowego Citroena C4 Cactus to bogate wyposażenie – poczynając już od podstawowej wersji Live. Znajdziemy tu m.in. manualną klimatyzację, światła w technologii LED do jazdy dziennej, radioodtwarzacz z czterema głośnikami, klimatyzację manualną, ekran o przekątnej 7 cali, Bluetooth.

Nowy Citroen C4 Cactus oferowany jest z silnikami benzynowymi 1.2 PureTech w trzech wariantach mocy: 82, 110 i 130 KM oraz z dieslem 1.6 BlueHDi o mocach 100 i 120 KM.

Wersja podstawowa Live z benzynowym silnikiem 1.2/82 KM kosztuje w Polsce 52 990 zł. Najdroższa benzynowa 1.2/130 KM w bogatej wersji Shine wyceniona została na 73 590 zł. Natomiast Citroeny C4 Cactus z silnikiem Diesla kosztują od 67 190 zł do 78 690 zł.