Płacenie za parkowanie samochodu będzie jeszcze prostsze, dzięki aplikacji banku PKO BP na Android Auto. Jak informuje serwis cashless.pl, aplikacja o nazwie IKO da możliwość zapłacenia za parkowanie samochodu bezpośrednio z ekranu auta. Najpierw pojawi się na aplikacji dedykowanej Androidowi, a następnie również w Apple CarPlay.

Szczegóły dotyczące funkcji, które będą dostępne za pośrednictwem nowej usługi, na razie nie są znane. Można jednak przypuszczać, że płatności za parking będą kluczowym elementem tej aplikacji. Nowa funkcja powinna pojawić się w wersji aplikacji oznaczonej numerem 3.153. Testy mają obecnie trwać, a usługa ma być dostępna dla wszystkich klientów PKO BP w najbliższym czasie.

To nie pierwszy bank. Niektórzy już mogą to robić

Sposób działania aplikacji możemy sobie jednak wyobrazić, dzięki podobnej usłudze w ING Banku Śląskim. To pierwszy bank, który udostępnił możliwość płacenia za parking z poziomu samochodu zarówno na Android Auto, jak i przez Apple CarPlay. Tam kierowcy mogą zobaczyć strefę parkowania, w której się znajdują, a następnie uiścić opłatę za parking bez konieczności korzystania z tradycyjnych metod płatności, a nawet smartfona, choć czasem jest on potrzebny do autoryzacji płatności.