Dobre nowiny dla polskiego zakładu FCA usłyszeliśmy podczas turyńskiego spotkania włodarzy koncernu ze związkowcami. Mike Manley, prezes FCA, i Pietro Gorlier, dyrektor operacyjny regionu, przedstawili plan przemysłowy dla zakładów produkcyjnych, w którym tyskie zakłady mają być miejscem produkcji nowych modeli koncernu. Co to będzie za model? Tego jeszcze nie zdradzono.

– Zakład w Polsce jest dla nas bardzo ważny. To właśnie tam są produkowane tak istotne dla FCA modele, jak Fiat 500 i Lancia Ypsilon. Na pewno w Tychach ulokujemy produkcję nowych modeli, pracujemy nad tym – powiedział Pietro Gorlier.

– Teoretycznie Panda mogłaby wrócić do Polski, jak mówiło się o tym wcześniej, ale nie w tej chwili. Myślę, że mamy też inne modele samochodów, które prawdopodobnie mogłaby produkować fabryka FCA w Polsce – skwitował dyrektor operacyjny.

Przedstawiona na spotkaniu strategia, której twórcą jest m.in. zmarły niedawno Sergio Marchionne, przewiduje także wprowadzenie 13 nowych lub restylizowanych modeli w latach 2019-2021 oraz uruchomienie produkcji nowych silników, przystosowanych do zastosowania technologii hybrydowej i elektrycznej.

Wiadomo już też, że elektryczna wersja Fiata 500 (BEV) będzie powstawała w włoskich zakładach w Mirafiori, a europejska wersja Jeepa Compass w fabryce w Melfi.

Źródło: dziennik.pl