Fiat 124 Spider America nie jest dla każdego. W tej odmianie, przeznaczonej na włoski rynek, samochód powstanie tylko w 124 egzemplarzach. Auto nawiązuje do modelu z lat 80., który powstał dla uczczenia 50-lecia Pininfariny. Co je wyróżnia? Z zewnątrz brązowy lakier i srebrne obudowy lusterek, a we wnętrzu – wykończenie w tabaczkowym kolorze. Na zamówienie można mieć 17-calowe aluminiowe felgi w stylistyce retro i tylny bagażnik. Oba akcesoria, zaprojektowane przez firmę Mopar, podkreślają historyczny charakter modelu.

Spider America ma numerowaną tabliczkę pamiątkową i logo na grillu. Standardowo w aucie jest instalowana 6-biegowa manualna skrzynia, ale podczas targów w Paryżu zadebiutowała 6-stopniowa sekwencyjna przekładnia. Ten mechanizm będzie oferowany już od października tego roku.

Fiat 124 Spider Lusso
Fiat 124 Spider Lusso

Podczas wystawy w Paryżu można było zobaczyć jeszcze jedną nową odmianę Spidera – Lusso. Samochód ma biały lakier Bianco Ghiaccio oraz kontrastującą z nadwoziem czarną skórzaną tapicerkę.

Oba pokazane samochody mogą mieć na pokładzie pakiety, dzięki którym kierowca określi wyposażenie oraz wygląd pojazdu według własnego gustu i potrzeb.

Atrakcyjne pakiety

Pack Visibility obejmuje adaptacyjne ledowe reflektory z czujnikami zmierzchu i deszczu. Radio DAB, 7-calowy dotykowy wyświetlacz, połączenie wi-fi i Bluetooth z Multimedia Control to elementy zestawu Pack Radio. Wraz z Pack Bose otrzymuje się dziewięć głośników (w tym cztery wbudowane w zagłówki), a po wybraniu Pack Premium samochód jest wyposażony w: bezkluczykowy system uruchamiania silnika, kamerę cofania oraz system nawigacji satelitarnej 3D.

Pod maską, niezależnie od wybranej wersji, pracuje doładowany benzyniak 1.4 o mocy 140 KM.