Samochód Forda to pierwsze auto, które zostało stworzone przez projektantów we współpracy z internautami. O ostatecznym projekcie nadwozia zadecydowało 250 tys. głosów oddanych na Twitterze. Choć jest to samochód głównie stworzony do świata wirtualnego, to powstał również jego prawdziwy model, który wziął nawet udział w Goodwood Festival of Speed.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Ford P1 - bez przerwy ewoluuje

Ford P1 cały czas ewoluuje, teraz jest to prawdziwy symulator gier wideo, który ma również rozwiązania umożliwiające transmisję na żywo bezpośrednio z samochodu.

Najnowszą przemianą tego szalonego projektu jest zmiana koloru na taki, który ma odblaskowe malowanie. Jak twierdzi Ford, po wielu próbach w rzeczywistym modelu udało się osiągnąć niespotykany dotąd pomarańczowy lustrzany lakier, który ma współgrać ze światłem i otoczeniem jak żaden inny.

To już piąta zmiana projektu od 2020 r., kiedy został pokazany w kolorze białym, następnie podczas debiutu w roli symulatora wyścigowego dostał fluorescencyjny żółty motyw. Aktualny pomarańczowy kolor jest natomiast powłoką jedyną w swoim rodzaju, a Ford nie ma w planach wprowadzenia jej do aut seryjnie produkowanych.

Ford utworzył zespół e-sportowy Fordzilla, który jest reprezentowany przez zawodników z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Ford P1 powstał właśnie z okazji tego, że Ford ma swoją reprezentację w sieciowym sporcie.