W nowym kamperze Transicie Custom Nugget masz hotspot Wi-Fi, obsługujący nawet 10 urządzeń, dzięki czemu cała rodzina jest szczęśliwa, a ty pozbywasz się objawów FOMO – lęku przed pominięciem. Wszyscy mogą zanurkować jednocześnie w sieci i sprawdzić swoje kanały społecznościowe. Modem pokładowy FordPass Connect daje więc dostęp do szerokopasmowego Internetu, a sygnał z pokładowego hotspotu Wi-Fi jest odbierany w promieniu 15 metrów od pojazdu.

„Wi-Fi sprawia, że Transit Custom Nugget jest naszym domem poza domem, pozwalając cieszyć się rozrywką online lub pracować zdalnie, niezależnie od tego, czy jesteś na wakacjach, czy prowadzisz styl życia „cyfrowego koczownika” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny, odpowiedzialny za pojazdy użytkowe, Ford of Europe.

Hotspot Wi-Fi na pokładzie jest szczególnie dobrą wiadomością dla rosnącego plemienia „cyfrowych koczowników”, którzy podróżują i pracują online w pełnym wymiarze godzin. O popularności życia w drodze świadczy m.in. trend wzrostowy hashtagu #vanlife w Internecie.

W 2018 r. w Europie sprzedano rekordową liczbę 125 000 kamperów*, a sprzedaż mniejszych jednotonowych kamperów wszystkich marek wzrosła według danych Forda o 13 procent. Prognozuje się, że dynamika wzrostu sprzedaży utrzyma się również w następnej dekadzie. Pokładowy modem trafił do najnowszego modelu użytk­owego Transit jako część pakietu wyposażenia, poprawiającego wydajność, oszczędność paliwa i komfort kierowcy.

Unowocześniony 2,0-litrowy silnik diesla EcoBlue, zyskał w gamie mocniejszy wariant 185 KM dostępny z automatyczną lub manualną skrzynia biegów. Jednostka Ford EcoBlue – oferowana również w wariancie o mocy 130 KM – została zmodyfikowana w celu obniżenia zużycia paliwa, co może przynieść oszczędności rzędu nawet 7 procent, według fabrycznych danych Forda, opartych na pomiarach w cyklach jazdy w warunkach rzeczywistej eksploatacji.

Ponadto nowy Nuggett może być również wyposażony w rozbudowany zestaw zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, takich jak inteligentny tempomat adaptacyjny, pomoc w utrzymaniu pasa ruchu i system informacji o obiektach w martwym polu lusterek z uwzględnieniem holowanej przyczepy. System wspomagający parkowanie pomaga wprowadzić Nuggetta na prostopadłe lub równoległe miejsce parkingowe, podczas gdy kierowca obsługuje tylko pedał przyspieszenia i hamulca.

Jak wcześniej, kierowcy mogą korzystać ze swoich zasobów muzycznych za pośrednictwem systemu łączności i rozrywki SYNC 3. System ten umożliwia sterowanie funkcjami audio, nawigacją oraz podłączonymi smartfonami za pomocą prostych poleceń głosowych.

Ford Transit był popularnym modelem używanym do przebudowy na samochody kempingowe od premiery w 1965 roku. Odnoszący sukcesy w Niemczech samochód kempingowy Transit Custom Nugget jest obecnie wprowadzany na wiele rynków europejskich, w tym do Austrii, Belgii, Włoch, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.