Konsumenci odpowiadali na pytanie: które marki produktów uważają za dobre w danej kategorii. Isuzu D-MAX uzyskał najwięcej wskazań w kategorii Samochody Dostawcze. Badanie zostało zrealizowane przez Zakład Badań Naukowych Polskiego Towarzystwa Socjologicznego w Warszawie, który jest unikalną placówką, wyróżniającą się na rynku wysokim poziomem prowadzonych badań społecznych. Badanie zostało zrealizowane na próbie 850 gospodarstw domowych w 5 największych miastach w Polsce: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu.

Wybór konsumentów jest potwierdzeniem stale rosnącej sprzedaży i udziału w rynku pickupów, który aktualnie wynosi 12%. Isuzu D-MAX to z kolei jedyny w Polsce nowoczesny pickup z 5-letnią gwarancją i assistance.

Jak zapewnia producent, został on zaprojektowany tak, aby sprostać przede wszystkim potrzebom profesjonalistów, na co dzień wykorzystujących pojazd do ciężkiej pracy na budowie, do przewożenia osób, narzędzi i wszelkich materiałów i urządzeń, niezbędnych w biznesie, czy w gospodarstwie rolnym. Spełnia również oczekiwania klientów, którzy potrzebują samochodu do realizowania swoich pasji: np. transportu przyczepy z końmi i łodzi motorowej, czy przewożenia motocykli i quadów.

Isuzu D-MAX dostarcza wiele możliwości wyposażenia, jest dostępny w trzech wersjach kabiny - krótka, przedłużona i podwójna - pozwalających jechać od 2 do 5 osobom, dostępne są też dwie wersje napędu - 2WD oraz 4WD. Auto dysponuje największą w klasie ładownością i uciągiem do trzech ton.

Do wyboru są dwa najoszczędniejsze w klasie silniki wysokoprężne w technologii Common Rail. Ich budowa - jak i całego Isuzu D-MAX - jest obliczona na długowieczność, czego przykładem może być fakt znany z innych rynków, gdzie pojazdy pracujące w trudnych warunkach osiągają przebiegi rzędu 700 000 km. Jednocześnie warte podkreślenia jest to, że Isuzu D-MAX z 2,5-litrowym silnikiem, charakteryzuje się najniższą w klasie emisją CO2.