Wybierz samochód

Isuzu

Isuzu

Isuzu to japońska firma motoryzacyjna z siedzibą w Tokio. Jest to jedna z najstarszych japońskich marek, a jej początki sięgają 1916 roku, kiedy to 2 przedsiębiorstwa stworzyły plan produkcji samochodów, a rok później nawiązały współpracę z brytyjskim Wolseley'em.

W 1934 roku powstał pierwszy pojazd o nazwie Isuzu (nazwa auta pochodzi od nazwy rzeki). W 1971 roku Isuzu rozpoczyna współpracę z General Motors, a rok później na bazie Chevroleta LUV powstaje model Pick-up.

Jeden z najbardziej znanych modeli marki – Trooper'a, Japończycy wypuścili na rynek w 1983 roku, a 4 lata później firma nawiązała także współpracę z Subaru.

W 1997 roku w Tychach powstała spółka Isuzu Motors Polska, która zajmowała się produkcją silników Diesla o pojemności 1,7 litra, które potem były montowane m.in. w Oplu Corsie czy Hondzie Civic. 2 lata później GM przejął pakiet kontrolny nad Isuzu i w 2000 roku japońska marka kończy produkcję aut osobowych.

Obecnie pod jej logiem powstają pick-up'y, auta terenowe i ciężarowe, ale w fabrykach Isuzu powstają też silniki Diesla w które GM zaopatruje swoje modele.

Isuzu - modele

Isuzu - powiązane artykuły

Pokaż więcej