Wybierz samochód

Isuzu D-Max

Ikona samochodu

Isuzu D-Max to średniej wielkości samochód typu pick-up produkowany przez japońską markę. Auto zadebiutowało w 2002 roku zastępując model TF, który był niedostępny na polskim rynku.

D-Max został opracowany we współpracy z General Motors i płytę podłogową oraz wiele elementów dzieli z Chevroletem Colorado. Nadwozie mogło występować w wersji 2- (pojedyncza lub wydłużona kabina) lub 4-drzwiowej w przypadku podwójnej kabiny. Z zewnątrz auto jest dosyć atrakcyjne i wygląda dynamicznie. Terenowy wygląd nie jest tylko „na pokaz” ponieważ dołączany przedni napęd oraz reduktor mogły pomóc wydostać się z tarapatów. Do pokonywania wzniesień o dużym kącie pochylenia w dużej mierze przeszkadza spory tylny zwis.

Do napędu służyły w dużej mierze silniki wysokoprężne, które mogły mieć pojemność 2,8 lub 3 litrów. Na niektórych rynkach dostępne były także 2,2-litrowe benzyniaki oraz 3,6-litrowa jednostka V6. Moment obrotowy mógł być przekazywany za pośrednictwem 4-biegowego automatu lub skrzyni manualnej o 5 przełożeniach. Dostępne były wersje z napędem wyłącznie na tylne koła oraz z dołączanym napędem przedniej osi.

W 2008 roku D-Max przeszedł facelifting, po którym auto było dostępne w Europie. W gamie jednostek napędowych zagościły 2,5- oraz 3-litrowe diesle, które rozwijały odpowiednio 136 oraz 163 KM.

W 2011 roku na rynku pojawiła się II generacja, która jest produkowana na równi ze swoim poprzednikiem. Wybór wersji nadwoziowych pozostał bez zmian. Ze względu na niewielkie zmiany, ładowność japońskiego pick-upa wynosiła teraz ok, 1,1 tony, czyli o ok. 200 kg mniej niż wcześniej. Podobnie jak w poprzedniku, paka mogły został zabudowana, jednak klienci uskarżali się na jej kiepską szczelność przed kurzem i pyłem. Wnętrze pozostało przestronne, a długie siedzisko tylnej kanapy w wersji 4-osobowej pozwalało na wygodne podróżowanie nawet pasażerów w II rzędzie. Właściwości terenowe również zostały zachowane, a odmiana z napędem na 4 koła odznaczała się większym prześwitem.

Pod maską zachował się tylko zmodyfikowany turbodiesel o pojemności 2,5 litrów i mocy 163 KM. Skrzynia automatyczna, została zastąpiona nową, 5-biegową przekładnią, a oprócz tego dostępna jest także skrzynia ręczna o tej samej liczbie przełożeń.

Głównymi konkurentami Isuzu D-Max są m.in. Mitsubishi L200, Volkswagen Amarok oraz Nissan Navara.

Isuzu D-Max - generacje

Isuzu D-Max - powiązane artykuły

Pokaż więcej