Na wschodzie kraju trwa kryzys migracyjny, z tego powodu policja szczególnie kontroluje drogi i zatrzymuje podejrzane pojazdy. 18 października policjanci z wydziału ruchu drogowego w Wieluniu zatrzymali do kontroli Kię Sorento z przyciemnionymi szybami, co wydało się podejrzane dla funkcjonariuszy.

Samochód był kierowany przez 30-letniego Syryjczyka i jak się okazało, miał on na pokładzie 10 Irakijczyków w wieku 18-26 lat. W sumie samochodem podróżowało aż 11 osób. Dodatkowo auto, którym jechali, nie miało ważnych badań technicznych. W związku z tymi wykroczeniami kierowca stracił prawo jazdy, dostał mandat, a dowód rejestracyjny samochodu został zatrzymany.

Sprawą cudzoziemców zajęła się Straż Graniczna w Łodzi. Nie wiadomo, czy przebywali na terenie Polski nielegalnie.

W związku z trwającym kryzysem migracyjnym policjanci na bieżąco współpracują ze Strażą Graniczną. W ramach codziennych służb funkcjonariusze zwracają uwagę na pojazdy, którymi mogą poruszać się cudzoziemcy. Sytuacje, w których istnieją wątpliwości co do legalności ich pobytu na terytorium naszego kraju, zgłaszane są właściwym placówkom Straży Granicznej.

Ładowanie formularza...