22-letni obywatel Szwecji nie zatrzymał się do kontroli straży granicznej w Michałowie. Policja ruszyła w pościg za oddalającym się samochodem. Jak podaje białostocka policja, kierowca nie reagował na sygnały wzywające do zatrzymania i uciekał trasą generalską w kierunku Warszawy. Auto udało się zatrzymać dopiero kilkanaście kilometrów dalej, na ulicy Andersa w Białymstoku.

Zobacz też: Pędził 240 km na godz. po drodze ekspresowej. Wysokość kary może zaskakiwać

Pędzący 200 km/godz. kierowca przewoził sześciu migrantów z Iraku

Po sprawdzeniu auta okazało się, że kierowca przewoził w swoim samochodzie aż sześciu migrantów z Iraku. Obywatel Szwecji zostanie prawdopodobnie oskarżony o pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Dalsza część artykułu pod wideo:

Zobacz też: Chciał zdążyć przed rozpędzonym pociągiem. Pojazd prawie go zmiażdżył [Wideo]

Na czerwonym świetle i po chodniku. "Stwarzał zagrożenie"

- możemy przeczytać w komunikacie komendy policji w Białymstoku.

Kierowca uciekał także chodnikami, mijając zaparkowane samochody w ryzykowny sposób - poinformowała policja. Udało się go zatrzymać, ponieważ drogę ucieczki odcięli mu funkcjonariusze z białostockiej patrolówki.

Zobacz też: Ponad 200 km/h w niesprawnym BMW. Skończyło się czterema mandatami

Jak podała policja, zatrzymany kierowca jest z pochodzenia Irakijczykiem, który na stałe mieszka w Szwecji. Został on przetransportowany do policyjnego aresztu. Sześciu Irakijczyków, których przewoził mężczyzna, zostało przekazanych funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Ładowanie formularza...