W serwisie społecznościowym reddit.com jeden z użytkowników upublicznił nagranie ukazujące przejaw skrajnej nieodpowiedzialności kierowcy Mercedesa. Nie wiadomo, gdzie sytuacja się wydarzyła. Mężczyzna na tyle zniecierpliwił się czekaniem na przejazd pociągu, że postanowił sprawdzić, czy pojazd ten rzeczywiście nadjeżdża. Kierowca wyszedł ze swojego samochodu, podszedł do torów i postanowił – prawdopodobnie nie widząc nadjeżdżającego pociągu – czym prędzej przejechać przez tory kolejowe.

Zobacz też: Wjechał na tory pomimo opuszczonych rogatek. Wprost pod pociąg...

Rozpędzony pociąg prawie zmiażdżył kierowcę Mercedesa

Po powrocie do swego auta ruszył nim z miejsca, lecz w momencie znacznego zbliżenia się do torów nagle zahamował. W mgnieniu oka blisko Mercedesa znalazł się rozpędzony pociąg. Kierowca szybko wyskoczył z auta, a pociąg delikatnie zahaczył o jego samochód. Do tragedii brakowało naprawdę niewiele.

Bardzo możliwe, że pociąg nadjeżdżał zza zakrętu, co tłumaczyłoby ryzykowny manewr kierującego Mercedesem, choć to nie tłumaczy jego dziwnego zachowania.

Zobacz też: Fordy F-150 i Transity zniszczone w wypadku kolejowym

Przejazdy kolejowe źródłem coraz większej liczby wypadków

W Polsce 2021 r. na przejazdach kolejowych doszło do 400 incydentów. W 2019 r. było ich natomiast o połowę mniej. Przed wjazdem i podczas przejazdu przez przejazd kolejowy należy zachować szczególną ostrożność. Na przejeździe kolejowym zabronione jest między innymi wyprzedzanie. Za wjechanie na przejazd w czasie opuszczania i podnoszenia szlabanu grozi kara 300 zł. Według przedstawicieli PKP wjechanie na przejazd kolejowy mimo czerwonego światła lub zignorowanie znaku "stop" powinno być karane surowiej.

Zobacz też: Wypadki na przejazdach kolejowych. "Kierowcy zachowują się jak psy spuszczone ze smyczy"

"Kierowcy zachowują się jak psy spuszczone ze smyczy" – skomentował we wrześniu sytuację na przejazdach kolejowych w naszym kraju Włodzimierz Kiełczyński, dyrektor Biura Bezpieczeństwa PKP PLK.