Specjalne transporty nie są dzisiaj czymś wyjątkowym. Co jakiś czas widzimy na ulicach lub na filmach w internecie pilotowane ciężarówki wiozące przęsła mostu, ponadgabarytowe części do maszyn czy łopaty śmigieł do turbiny wiatrowej.

Właśnie taką łopatę transportowano ciężarówką w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Na nieszczęście kierowcy na drodze przejazdu był przejazd kolejowy, na którym pojazd nie był w stanie skręcić w prawo ze względu na długość zestawu. W efekcie całość utknęła na torach!

Na nagraniu ze zdarzenia widać, że zamyka się szlaban i opada na ciężarówkę. W tym momencie wiadomo już było, że do pojazdu zbliża się pociąg. Kierowca próbował się jeszcze ratować. Wciska gaz, ciężarówka rusza niszcząc zapory oraz migające, ostrzegawcze sygnalizatory. Niestety, nie udaje się w porę uciec i w łopatę turbiny uderza rozpędzony pociąg. Siła uderzenia okazała się tak duża, że łopata zostaje zniszczona, a ciężarówka przewraca się.

Na szczęście w groźnie wyglądającym wypadku nikt nie ucierpiał, za to kompletnie zniszczone została łopata, a ponadto uszkodzeniu uległa ciężarówka oraz silnik lokomotywy. Droga została zamknięta, a policja rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie.