Blokada Kanału Sueskiego to nie tylko ogromny problem dla przewoźników morskich i oceanicznych. Wstrzymanie ruchu przez kontenerowiec Ever Given oznaczało spore konsekwencje dla wszystkich, którzy korzystają z transportu wodnego. Nie brak obaw o podwyżki cen paliw czy problemy m.in. z produkcją samochodów na skutek przerwania łańcucha dostaw.

Wystarczy, że zabraknie nawet z pozoru drobnych komponentów, by przyfabryczne parkingi znów zapełniły się samochodami w oczekiwaniu na części. Nie jest tajemnicą, że w ostatnich miesiącach producenci aut borykają się z niedoborami nie tylko komponentów elektronicznych, ale nawet tak banalnych produktów jak materiałów ropopochodnych wykorzystywanych do produkcji pianek do siedzeń i foteli.

Problemy przemysłu i branży transportowej to jednak nie wszystko. Blokada Kanału Suskiego stała się także inspiracją do żartów. Wśród licznych internetowych memów nie zabrakło także odniesień do motoryzacji. Oto przykład, który nie wszystkim miłośnikom słynnego TDI może się spodobać.

Nie brak także przytyków do kapitana kontenerowca, który utknął w Kanale Sueskim.

Nie obeszło się także bez porównania do innego słynnego toru wodnego, czyli Kanału Panamskiego.

Zadbano nie tylko o zdjęcia, ale i filmy.

Nie mogło też zabraknąć odniesień do parkowania równoległego.