Niedawno pisaliśmy o tym, że Robert Lewandowski i jego koledzy z drużyny dostali od Audi służbowe "elektryki". Spora część Bayernu w tym również Lewandowski, porusza się obecnie po drogach w pełni elektrycznymi modelami Audi e-tron lub Audi e-tron Sportback, a wkrótce do dyspozycji piłkarzy będą także egzemplarze Audi e-tron GT - przeczytaj test.

Żeby piłkarze nie skarżyli na problemy z zasięgiem aut elektrycznych, pracodawca we współpracy z Audi wybudował im także punkty do ładowania samochodów. Audi i FC Bayern uruchomiły dotychczas 38 ładowarek zlokalizowanych przy boisku treningowym przy Säbener Straße w Monachium. Zostały one przyłączone do sieci późnym latem 2020 r., tuż przed rozpoczęciem kolejnego sezonu Bundesligi. Nowe ładowarki powstały z kolei przy Allianz Arenie.

Zarówno klub z Monachium, jak i przedstawiciele Audi (firma od 2011 r. jest też udziałowcem FC Bayernu) twierdzą, że to nie koniec elektryfikacji. W najbliższym czasie mają powstać kolejne punkty ładowania w okolicach stadionu. FC Bayern chwali się też, że dzięki przesiadce do aut elektrycznych zredukował emisję pojazdów swojej floty do poziomu poniżej 95 g CO2/km.