Audi współpracuje z Bayernem od 2002 r., a od 2011 jest udziałowcem klubu. W styczniu br. obie strony przedłużyły obowiązującą umowę na kolejne lata, aż do 2029 r. W ramach partnerstwa piłkarze otrzymali kolejną partię nowych samochodów, tym razem są to SUV-y z napędem w pełni elektrycznym. Dziewiętnaście przekazanych egzemplarzy Audi e-tron oznacza, że już ponad połowa floty klubu jest zelektryfikowana. Audi zadbało też o niezbędną infrastrukturę i zainstalowało punkty ładowania na terenie centrum treningowego Bayernu.

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa tegoroczne przekazanie aut nie odbyło się tradycyjnie na Audi Piazza w Ingolstadt - mieście, w którym znajduje się główna siedziba Audi. Wydarzenie nie miało też takiego rozmachu, nie uczestniczyli w nim pracownicy wraz rodzinami, a jedynie delegacja praktykantów niemieckiego producenta.

Trener Hansi Flick i gwiazdy Bayernu, w tym kapitan Manuel Neuer i najlepszy strzelec Robert Lewandowski, odebrali swoje nowe samochody w kompleksie treningowym Audi na lotnisku w Monachium. „Podczas mojego pobytu w FC Bayern mogłem również doświadczyć imponującego rozwoju technicznego naszego partnera, Audi” - powiedział Neuer. „Moim pierwszym Audi 10 lat temu było Q7 TDI, teraz jeżdżę samochodem elektrycznym - to jest przyszłość” - dodał bramkarz.

Audi e-tron to pierwszy całkowicie elektryczny model marki. Występuje w dwóch wersjach nadwoziowych - standardowej i usportowionej Sportback. SUV z napędem quattro w najwyższej wersji 55 ma moc 408 KM, zasięg powyżej 400 km i oferuje możliwość szybkiego ładowania mocą aż 150 kW. Auto kosztuje na polskim rynku od ponad 308 tys. zł.