Klasa G to ikona wśród pojazdów terenowych, produkowana jest w Grazu od 1979 r., czyli od 38 lat. W niektórych krajach klasa G Mercedesa sprzedawana była pod marką Puch.

Mimo że klasa G jest już wiekowym pojazdem o nienowoczesnych, kanciastych kształtach, nadal jest bardzo popularna, a to za sprawą znakomitych własności terenowych, mocnych silników i luksusowego wnętrza. W 2016 roku sprzedano ok. 20 tys. wszystkich wersji klasy G.

300-tysięczny egzemplarz klasy G to wersja G500 z silnikiem benzynowym V8, z karoserią w niebieskim metaliku (designo mauritius), z fotelami pokrytymi czarną skórą z białymi szwami ozdobnymi.

Mercedes już kilka razy w ostatnich latach zapowiadał zakończenie produkcji klasy G, jednak klienci podnosili wówczas takie larum, że firma decydowała o przedłużeniu produkcji. Najczęściej wprowadzano wówczas wersje limitowane, z ekstra wyposażeniem i najmocniejszymi silnikami (np. 63 AMG lub 65 AMG).

Według ostatnich komunikatów klasa G w obecnej wersji produkowana będzie do marca 2018 r. Potem prawdopodobnie zastąpią ją modele zbliżone do G500 4x4 kwadrat.