BMW doskonale wie jak działać na wyobraźnię. W końcu ze sprzedaży auta przypominającego stare Mini w cenie, która przeczy założeniom protoplasty, uczyniło sztukę. Taka wersja nadwozia, tyle mocy, SUV, auto niemalże rodzinne, do tego te wszystkie dachy z brytyjską flagą itp. Na pewno nie można odmówić Niemcom pomysłów, dlatego też dajemy im prawo do świętowania 60-lecia Mini.

Z tej okazji BMW przygotowało dla nas wersję specjalną. Mini Hatch w tej edycji może mieć 3- lub 5-drzwiowe nadwozie i jeden z czterech silników do wyboru. Model ten będzie dostępny od marca 2019 r.

Podstawowym kolorem wersji specjalnej jest oczywiście słynny British Racing Green, ale opcjonalnie wybierać będzie można też wśród: Midnight Black, Moonwalk Grey i Melting Silver oraz niemetalizowany Yours Lapisluxury Blue. Lusterka oraz dach polakierowany będzie zaś w biały lub czarny Pepper. Oczywiście na masce pojawią się pasy, Mini otrzymało też specjalne 17-calowe felgi. Jak przystało na wersję specjalną będą też plakietki okolicznościowe. Elementy stylistyczne charakterystyczne dla wersji specjalnej pojawią się także w kabinie.

Oprócz pakietu wyposażenia 60 Years Chili samochody z edycji specjalnej mają również diodowe reflektory i światła przeciwmgłowe, białe kierunkowskazy i diodowe lampy tylne ułożone we wzór Union Jack, pakiet oświetlenia wnętrza, a także funkcję MINI Driving Modes i pakiet MINI Excitement z oświetleniem ambientowym. W skład wyposażenia wchodzzą ponadto: komputer pokładowy, klimatyzacja automatyczna, czujnik deszczu oraz pakiet schowków.