• W połowie 2020 r. Mitsubishi przedstawiło globalną strategię marki, a premiery nowych aut dla Europy zostały wstrzymane
  • W kwietniu 2021 r. w Polsce pojawi się nowy model marki – zmodernizowany Mitsubishi Eclipse Cross PHEV
  • W 2023 r. zadebiutują nowe modele produkowane w europejskich zakładach Renault
  • Więcej takich informacji znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Trzyletni japoński plan „Mały, ale Piękny” (Small but Beautiful) zaprezentowany w lipcu 2020 r. przez Takao Kato, dyrektora generalnego Mitsubishi Motors, już doczekał się poprawki. Wedle pierwotnych założeń, przedstawionych w ubiegłym roku, Mitsubishi wstrzymało wprowadzanie kolejnych modeli do Europy. W salonach pozostałoby zatem to, co oferowano do tej pory, a serwisy dalej zapewniałaby obsługę już sprzedanych samochodów. Tyle historii.

Mitsubishi w Europie – współpraca z Renault

Pora na nowe rozdanie. W Japonii uznano, że Europa zasługuje na coś więcej niż coraz bardziej starzejące się modele z wielokrotnie modernizowanym ASX-em na czele. Stąd decyzja o premierach kolejnych nowości, które pojawią się na rynku w ciągu kilku najbliższych lat. Co więcej, na niektóre nie trzeba będzie czekać latami. Najbliższą polską premierę zaplanowano już na kwiecień 2021 r. Za kilka tygodni pojawi się w naszym kraju odnowiony Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, czyli hybryda plug-in.

A co z kolejnym nowościami? Mamy niewielkie szanse na to, że doczekamy się Outlandera nowej generacji (wersja oferowana w USA niestety nie przystaje do europejskich realiów i wymogów emisji spalin). Zapewne szybciej ujrzymy modele, jakich w gamie Mitsubishi próżno obecnie szukać nie tylko w Europie, ale i za oceanem. Japońska firma szykuje bowiem dwie premiery w ramach kooperacji z Renault (wspomniano o tych samych platformach przy zachowaniu odrębności stylizacyjnej). Co więcej nie będą importowane z odległych zakładów. Powstaną w jednej z europejskich fabryk Renault.

Mitsubishi Clio, Mitsubishi Captur?

W oficjalnej informacji Mitsubishi ogranicza się do stwierdzenia o modelach z najważniejszych segmentów europejskiego rynku. W Europie królują miejskie hatchbacki i SUV-y. Według francuskich mediów nowe modele Renault dla Mitsubishi będą najprawdopodobniej spokrewnione z takimi bestsellerami jak Clio oraz Captur.