To profesjonalne środowisko biurowe na kołach jest wyposażone w zintegrowane składane biurko, komputer z ekranem bezprzewodowym, Internetem bezprzewodowym, oświetleniem LED regulowanym za pomocą smartfona, stacją do bezprzewodowego ładowania telefonu, systemem audio z funkcją Bluetooth, minilodówką i najwyższej klasy ekspresem do kawy.

Koncepcja e-NV200 WORKSPACe nie tylko podkreśla możliwości dostosowania tego elektrycznego vana do potrzeb użytkownika, lecz również pokazuje, jak może w przyszłości wyglądać praca przy biurku w obliczu rosnącej popularności na świecie takich rozwiązań, jak „gorące biurka” czy elastyczne formy pracy.

Eksploatacja samochodów elektrycznych kosztuje bardzo mało, więc koncepcyjny e-NV200 WORKSPACe stanowi efektywne kosztowo alternatywne rozwiązanie przestrzeni biurowej, umożliwiające użytkownikom pracę bez ponoszenia kosztów wynajmu powierzchni biurowej. Rozwiązanie to mogłoby znaleźć zastosowanie zarówno w centrach miast, które oferują stanowiska do bezpłatnego ładowania samochodów elektrycznych, lub z dala od miasta, aby pracować na świeżym powietrzu gdzieś na wsi lub nad morzem.