Alliston jest pierwszym zakładem, w którym będzie produkowana najnowsza generacja Hondy Civic. Tutaj także nastąpi optymalizacja procesu produkcyjnego, który w najbliższej przyszłości wykorzystają inne zakłady. Zgodnie z planem, nowa Honda civic będzie docelowo produkowana przez 11 fabryk rozlokowanych na całym wiecie.

Pięciodrzwiowa Honda Civic będzie także produkowana w brytyjskim Swindon. Japoński producent zamierza w tym celu w Europie zainwestować 270 mln euro i docelowo produkować 200 tys. aut rocznie.

Honda potwierdziła, iż 10 generacja będzie produkowana w wersjach: sedan, coupé i hatchback. Za trzy lata w Europie ma do oferty dołączyć jeszcze kombi, a w USA także dotychczas nie sprzedawana wersja Type R oraz Si.

W Kanadzie i USA nowa Honda Civic w ofercie znajda się dwa silniki benynowe. Podstawowy o pojemności skokowej 2.0 l i mocy 158 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 187 Nm, a także turbodoładowany 1.5 l o mocy 174 KM i momencie 220 Nm, współpracujący z bezstopniowa przekładnią CVT.