W początkowym okresie smochód będzie dostępny na polskim rynku tylko z benzynowym silnikiem 1.2 o mocy 75 KM. W późniejszym terminie do oferty dołączy zautomatyzowana skrzynia biegów oraz 133-konna jednostka 1.6, która będzie montowana w wersji Renault Sport. W Polsce niedostępne będą silniki 1.2 Tce/100 KM i 1.5 dCi/75-85 KM.

Do wyboru będą trzy warianty wyposażenia: Access (31 950 zł), Wind (34 950 zł) i Dynamique (39 950 zł). Niestety w dwóch pierwszych odmianach nie otrzymamy klimatyzacji, która występuje wyłącznie w najbogatszej opcji. W serii Nowe Twingo posiada tylko: ABS, dwie poduszki powietrzne, wspomaganie kierownicy komputer pokładowy i centralny zamek z pilotem.

Wersja Wind oferuje ponadto m.in.: zmienne, elektryczne wspomaganie, regulację kierownicy na wysokość, boczne poduszki powietrzne, regulator-ogranicznik prędkości, instalację do montażu rada i elektrycznie sterowane szyby przednie. Dynamique, poza wspomnianą klimatyzacją, posiada: radio CD/MP3, fotel kierownicy z regulacją wysokości, elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka, skórzaną kierownicę, osłonę zegarów pokrytą skórą ekologiczną z czerwonymi przeszyciami, które znalazły się także na bokach siedzeń.

Nowe Renault Twingo wycenione Foto: Auto Świat
Nowe Renault Twingo wycenione