Listę nowości otwiera znany już z najnowszej generacji 911 system multimedialny Porsche Communication Management, który będzie należeć do wyposażenia standardowego. Nowy system ma siedmiocalowy ekran dotykowy, jest prostszy w obsłudze, oraz wyposażony m.in. w nawigację w czasie rzeczywistym i hotspot Wi-Fi.

Zmodyfikowano również sterownik układu kierowniczego, który zapewniać bardziej bezpośrednie reakcje na ruchy kierownicą. Na życzenie Macan będzie dostępny z pełnymi reflektorami LED, połączonymi z opcjonalnymi, dodatkowymi funkcjami dynamicznego oświetlenia Porsche Dynamic Light System Plus.

Po raz pierwszy oferowane będą dodatkowe pakiety stylizacji nadwozia i wykończenia wnętrza dla modelu Macan Turbo, nadające autu jeszcze bardziej ekskluzywny wygląd. Warto wymienić 21-calowe obręcze typu 911 Turbo z dwukolorowym wykończeniem, wloty powietrza i boczne listwy w kolorze lśniącej czerni, lusterka boczne Sport Design, pokrywy piast z kolorowym herbem Porsche oraz układ wydechowy z czarnymi końcówkami. Indywidualny charakter podkreślają również przyciemniane tylne lampy. Śladem modeli GTS, w kabinie dominuje Alcantara wzbogacona o kontrastowe szwy. Oba pakiety będzie można zamawiać osobno.

Ponadto wszystkie odmiany Porsche Macan będą dostępne w nowych odcieniach lakieru. Jeszcze większe możliwości indywidualizacji zapewniają też kontrastowe przeszycia i środkowe panele foteli w alternatywnym kolorze.

Egzemplarze z nowego roku modelowego będą dostępne w salonach od stycznia 2016.