Programy te dają możliwość indywidualnego, daleko wykraczającego poza wyposażenie seryjne, udoskonalenie każdego modelu Porsche - informują służby prasowe firmy.

Indywidualizacja nie polega tylko na zastosowaniu najlepszych materiałów (skóry, drewna, aluminium czy karbonu), lecz przede wszystkim na ich starannym wykończeniu. Najważniejsza zasada Porsche Exclusive brzmi: ręczne wykonanie na indywidualne zamówienie - tam gdzie trzeba, również z użyciem igły i nici.

Foto: Onet
Panamera - wnętrze

Długoletnie doświadczenie specjalistów z tego programu widać szczególnie wyraźnie, kiedy przyjrzymy się ręcznej obróbce szlachetnego drewna, podkreślającej indywidualny charakter tego materiału. Wyjątkowo wyszukane i dostępne tylko w Porsche Exclusive & Tequipment elementy dekoracyjne z drewna Yachting Mahagoni, inspirowane są ekskluzywnymi jachtami. Kontrastu dodają jasne wkładki z klonu w ciemnym mahoniu. Pakiet wnętrza Yachting Mahagoni, w którym osłony dekoracyjne tablicy rozdzielczej i drzwi oraz płytka na konsoli środkowej pokryte są tym gatunkiem drewna, jest najbardziej przyciągającym wzrok wariantem w programie Exclusive & Tequipment. Pakiet ten można połączyć z uchwytami w podsufitce oraz trójramienną kierownicą wielofunkcyjną (bez wstawek z drewna klonowego) wykonanymi z drewna mahoniowego.

Z programu Exclusive można wybrać także wiele innych opcji, np. kratki wlotów powietrza, osłony przeciwsłoneczne, lusterko wewnętrzne, obudowę kolumny kierowniczej oraz konsole przednich i tylnych siedzeń pokryte skórą. Pakiet wnętrza można zamówić również z elementami w kolorze nadwozia, wraz z kratkami wlotów powietrza i kluczykami samochodowymi. W ofercie dla Panamery nie może naturalnie zabraknąć bardzo popularnego herbu Porsche na zagłówkach, do wyboru na przednich i tylnych siedzeniach.

Foto: Onet
Panamera - luksusu we wnętrzu

Dla samochodów z przekładnią PDK dostępna jest dźwignia selekcyjna z aluminium o wyjątkowej stylistyce. Tarcze zegarów i stoper Sport Chrono mogą na życzenie stanowić kolorystyczne akcenty w odcieniu beżowym, czerwonym lub białym. Do zegarów można dopasować pasy bezpieczeństwa w kolorze popielatym lub czerwonym. Porsche oferuje ponadto niepodświetlone i podświetlone osłony na progach z oznaczeniem modelu, wykonane z karbonu lub szczotkowanego aluminium.

Kolejnym elementem oferty Exclusive i Tequipment dla nowej Panamery jest chłodzony schowek o pojemności 10,5 l między pojedynczymi fotelami z tyłu. Schowek ten, kryjący m. in. dwie szklanki z nadrukowanym herbem i napisem Porsche, może utrzymywać temperaturę minimalną do 6 st. Celsjusza.

Foto: Onet
Panamera - lodówka w podłokietniku

W nowym Porsche Panamera można fabrycznie zamontować system Porsche Rear Seat Entertainment. Jego najnowsza wersja składa się z dwóch siedmiocalowych monitorów o wysokiej rozdzielczości wbudowanych w oparcia przednich foteli, wyposażonych w odtwarzacze oraz bezprzewodowe słuchawki na podczerwień. Pokryte skórą konsole monitorów posiadają gniazda USB, a do obsługi służy bezdotykowy ekran. Odporny na wstrząsy sprzęt odtwarza w najwyższej jakości płyty DVD i CD. Do sprzętu można podłączyć dwa oddzielne źródła sygnału AV, na przykład konsolę gier lub iPoda.

Wygląd Panamery można udoskonalić lakierowanymi w kolorze nadwozia kratkami wlotów powietrza oraz lakierowanymi osłonami wylotowymi w błotnikach za przednimi kołami, a także utrzymaną w kolorze nadwozia dolna częścią zderzaka wraz z dyfuzorem.

W celu ułatwienia transportu sprzętu sportowego Porsche Tequipment proponuje elementy uzupełniające dla systemów transportu na dachu Porsche. Dostępny jest również aluminiowy wspornik na rower montowany z tyłu samochodu, utrzymany w matowym czarnym kolorze. Zamawiany jako opcja zestaw do rozbudowy pozwala na transport nawet trzech rowerów.

Obok nowych fotelików dziecięcych Porsche, siatki do bagażnika i torby chłodzącej 12V, program Tequipment dla nowego Panamera obejmuje także bogatą ofertę audio i komunikacji, pakiety wystroju wnętrza, kierownice pokryte karbonem lub drewnem oraz specjalne kombinacje kół na lato i zimę w rozmiarze 18 i 20 cali.