Funkcjonariuszom niemieckiej drogówki można gratulować spostrzegawczości. Na autostradzie A8 pomiędzy węzłami Leonberg-Ost a Stuttgarter Kreuz nieopodal Stuttgartu wypatrzyli słoweńską ciężarówkę z przyczepą pokrytą plandeką. Zwrócili uwagę nie tylko na zdeformowane tylne drzwi naczepy, ale także na podejrzanie wysoki ładunek.

Podejrzenia o przekroczeniu dopuszczalnej wysokości okazały się trafne. W trakcie kontroli okazało się, że naczepa miała przewyższenia o 15 cm, które nie spełniały wymogów określonych w przepisach (łączna wysokość zestawu to aż 4,15 m). Po uchyleniu kurtyn okazało się, że w naczepie zmieszczono aż sześć używanych samochodów osobowych w nieodpowiedniej konstrukcji, która została nadmiernie obciążona. Co gorsza, pojazdy zabezpieczono zużytymi i uszkodzonymi pasami mocującymi. Nie powinny zatem dziwić policyjne doniesienia o drzwiach zdeformowanych przez ładunek.

Policyjna kontrola w Niemczech Foto: Polizei Ludwigsburg / presseportal.de
Policyjna kontrola w Niemczech

Kontrola skończyła się przymusowym postojem ciężarówki. Policjanci orzekli zakaz dalszej jazdy aż do czasu przeładunku pojazdów na odpowiedni samochód przystosowany do transportu aut. Nie obyło się także bez kaucji w wysokości 3 tys. euro na poczet potencjalnej kary administracyjnej.