20 czerwca 2022 r. doszło do wypadku, do którego doszło w Gdańsku na ulicy Oliwskiej, gdzie znajduje się przystanek tramwajowy przecięty jezdnią. Kierująca Toyotą jadąc prawym pasem drogi, nie zatrzymała samochodu, by przepuścić osoby wysiadające z tramwaju, w wyniku czego doszło do uderzenia w jedną z osób. Potrącony zupełnie się tego nie spodziewał i nie miał szans uniknąć tego zdarzenia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

29-letnia kierująca samochodem była trzeźwa. Naruszyła ona jednak rażąco przepisy ruchu drogowego, w związku z czym zatrzymano jej prawo jazdy.

Zawsze trzeba "mieć oczy dookoła głowy"

Policjanci udostępniają ku przestrodze nagranie z tego zajścia. Zwracają przy tej okazji uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i przypominają, że gdy przystanek jest tak stworzony, że pieszy musi przejść przez jezdnię, to kierowcy bezwzględnie muszą umożliwić bezpieczne przejście na chodnik.

Warto jednak przypomnieć, że trzeba mieć oczy dookoła głowy, nawet będąc pasażerem. To, że mamy pierwszeństwo nie oznacza, że na pewno je będziemy mieli, dlatego zawsze przechodząc przez jezdnię, należy zachować szczególną ostrożność, nie obsługiwać smartfonów i rozejrzeć się czy mamy bezpieczną drogę. Każdy może bowiem popełnić błąd, który może nas kosztować najważniejszą rzecz — życie.