29 czerwca chrzanowscy policjanci z grupy Speed w Olszynach zatrzymali do kontroli 22-latkę kierującą Porsche. Powodem zatrzymania było przekroczenie dopuszczalnej prędkości — przy ograniczeniu do 50 km/h młoda kobieta jechała o 24 km/h za szybko. W trakcie kontroli okazało się również, że Porsche ma cofnięty licznik. Po zweryfikowaniu w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wyszło na jaw, że aktualny stan drogomierza jest zaniżony o 83 tys. km w stosunku do danych wprowadzonych przez diagnostów wykonujących okresowe badania techniczne.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Funkcjonariusze z Alwerni ukarali kobietę mandatem za przekroczenie prędkości. Ponadto, po przeprowadzeniu oględzin pojazdu i sporządzeniu dokumentacji fotograficznej, ustalają, jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Policja przypomina również, "że zgodnie z treścią art. 306a Kodeksu Karnego, za zmianę wskazania drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Należy pamiętać, że takiej samej karze podlega zarówno osoba, która cofa licznik pojazdu, jak i ta, która taką korektę zleca".