• Dzięki wakacyjnej promocji na stacjach Orlenu klienci mogą obniżyć cenę tankowanego paliwa od 30 do 40 gr na litrze
  • Już teraz z promocji skorzystają użytkownicy aplikacji Orlenu, posiadacze plastikowych kart Vitay taką możliwość zyskają dopiero od początku lipca
  • Przed skorzystaniem z promocji warto pamiętać, że tańsze paliwo można tankować wyłącznie do baku samochodu
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onetu

Z kwitkiem ze stacji Orlenu odejdą ci klienci, którzy mają plastikową kartę Vitay i już teraz będą chcieli skorzystać z Letniej promocji rabatowej, która wystartowała 27 czerwca br. Wszystko dlatego, że obecny regulamin promocji rozmija się z założeniami przyjętymi przez organizatora promocji.

W punkcie piątym zasad promocji możemy przeczytać: "W okresie od 27 czerwca 2022 r. – 31 sierpnia 2022 r. Rabat będzie udzielany Uczestnikom Zarejestrowanym po okazaniu i zeskanowaniu aktywnej głównej plastikowej karty VITAY (dalej »Karta VITAY«) lub Wirtualnej Karty VITAY oraz skorzystaniu z dedykowanego kuponu promocyjnego dostępnego w aplikacji ORLEN VITAY (dalej odpowiednio jako »Kupon« i »Aplikacja«)". Z kolei szósty punkt precyzuje, że: "W okresie od 1 lipca 2022 r. – 31 sierpnia 2022 r. Rabat będzie również udzielany Uczestnikom Zarejestrowanym po okazaniu i zeskanowaniu aktywnej głównej plastikowej Karty VITAY.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

O tę nietypową zmianę zasad w czasie trwania promocji zapytaliśmy rzecznika prasowego PKN Orlen Edytę Olkowicz. Jak przekazała nam w rozmowie telefonicznej, Orlen zamierza odejść od korzystania z plastikowych kart na rzecz wygodniejszej aplikacji. Żeby jednak nie pozostawić wielu swoich klientów, którzy wciąż mają plastikowe karty, organizator umożliwił skorzystanie z promocji także ich posiadaczom, ale dopiero od 1 lipca 2022 r. Równocześnie rzecznik zapewniła nas, że jeśli posiadacz plastikowej karty uda się na stację Orlenu przed 1 lipca i będzie chciał skorzystać z promocji, nie będzie miał takiej możliwości. Czy to oznacza, że w regulaminie pojawił się błąd? Czekamy w tej sprawie na wyjaśnienia ze strony koncernu naftowego.

Jak odpowiedziała nam rzecznik PKN Orlen, zapisy regulaminu zostały skonstruowane w sposób, który ma jednoznacznie wskazywać, że w początkowym okresie trwania promocji konieczne jest posiadanie aplikacji. Dlatego też nawet osoby, które będą chciały skorzystać z rabatu i mają plastikową kartę Vitay, i tak muszą mieć aplikację Orlen Vitay z niezbędnymi kuponami. Dopiero od 1 lipca użytkownicy plastikowych kart nie będą już musieli korzystać z kuponów.

Wszyscy zainteresowani rabatami na Orlenie powinni zwrócić uwagę na jeszcze dwa ograniczenia zawarte w regulaminie promocji. Pierwsze dotyczy rodzaju tankowanego paliwa — z promocji wyłączony jest autogaz (LPG). Drugim ograniczeniem jest to, że "Benzynę lub olej napędowy można zatankować wyłącznie do baku pojazdu. Promocją nie są objęte produkty paliwowe pobrane do pojemników innych niż bak (np. kanistry, torby, beczki, butelki, pojemniki).

Dla przypomnienia, zgodnie z zasadami promocji każdy uczestnik może uzyskać rabat w wysokości 30 gr na litr tankowanego paliwa (diesel lub benzyna), przy czym maksymalna ilość jednorazowego tankowania po obniżonej cenie wynosi 50 l. W nieco lepszej sytuacji są posiadacze Karty Dużej Rodziny, bo w ich przypadku obniżka wyniesie 40 gr na litrze. Do 31 lipca można trzykrotnie zatankować, wykorzystując dostępny rabat, co daje łącznie maksymalnie 150 l w obniżonej cenie. Z kolejnych trzech tankowań będzie można skorzystać dopiero w sierpniu br.