Sierpniowy protest rolników AgroUnii oznacza spore problemy dla kierowców. Trzeba liczyć się z blokadami dróg i szukaniem najdogodniejszych objazdów. Dziś szczególnie przydadzą się zatem nawigacje z funkcją aktywnego omijania utrudnień na drogach. Można także liczyć na pomoc policji, która w niektórych miejscach wyznaczyła już objazdy zablokowanych tras.

Przeczytaj więcej: Kim jest Michał Kołodziejczak, lider Agrounii?

Pamiętajmy, że nie każdy może równie łatwo skorzystać z objazdów. W szczególności dotyczy to kierujących cięższymi lub wyższymi pojazdami. Wybierając alternatywną trasę lepiej zatem sprawdzić, czy po drodze nie znajdują się ograniczenia tonażowe oraz wysokości.

Poniżej lista zablokowanych odcinków dróg o których informują służby drogowe oraz policja.

Protesty rolników na drogach w Polsce - 24.08.2021 r. Foto: NaviExpert / NaviExpert
Protesty rolników na drogach w Polsce - 24.08.2021 r.

Województwo kujawsko pomorskie

Blokada drogi DK5 w miejscowości Kołaczkowo. Protest potrwa do środy 25 sierpnia 2021 r.

Województwo lubelskie

Z utrudnieniami w podróży trzeba liczyć się na drogach DK 76 (Wólka Zastawska) łączącej Garwolin z Łukowem. Problemy także na DK19 (Radzyń Podlaski). W obu lokalizacjach drogi zostały zablokowane.

Województwo łódzkie

O 48-godzinnej blokadzie drogi DK12 w Srocku ostrzega GDDKiA w Łodzi. Drogowcy rekomendują by unikać wjazdu na trasę między węzłami Tuszyn (autostrada A1) oraz Piotrków Trybunalski Północ (droga ekspresowa S8).

Województwo mazowieckie

Utrudnienia na popularnej trasie tranzytowej DK50. Blokady drogi należy spodziewać się na rondzie w Kuznocinie. Protest potrwa 24 godziny.

Województwo małopolskie

Blokada na trasie DK79 łączącej Kraków z Sandomierzem.

Województwo podkarpackie

Droga krajowa 97 i poważny problem z wjazdem do Rzeszowa od strony węzła autostrady A4 (Rzeszów Wschód). Z utrudnieniami należy liczyć się do środy 25 sierpnia 2021 r.

Województwo wielkopolskie

Drogi krajowe DK10 (Kosztowo – Piła) oraz DK11 (Chrustowo – Ujście). GDDKiA informuje, że na obu trasach trzeba liczyć się ze spowolnieniami ze względu na kolumny pojazdów rolniczych.