• Nowy crossover Renault ma być modelem segmentu C. Firma zapowiada unikalną stylizację
  • Produkcja samochodu rozpocznie się w fabryce Renault w Moskwie. Zakład obecnie wytwarza takie modele jak Kaptur (dłuższa wersja Captura) oraz Duster i Nissan Terrano
  • Rosja ma być pierwszym krajem, w którym rozpocznie się sprzedaż Arkany

Renault na razie jest wyjątkowo wstrzemięźliwe. Francuska firma ujawniła nazwę nowego modelu oraz zdjęcie części nadwozia samochodu. Na tym jednak nie poprzestano. Wytłumaczono jeszcze pochodzenie nazwy (Arkana odnosi się do łacińskiego arcanum, czyli tajemnicy) oraz obiecano kolejną stylistyczną rewolucję. Renault twierdzi bowiem, że design nowego crossovera ma być unikatowy. Co więcej – ma również zrewolucjonizować kanony stylistyczne.

Samochód zobaczymy już niebawem. Premierę zaplanowano bowiem pod koniec sierpnia na salonie samochodowym w Moskwie. Fotografom udało się jednak przyłapać zamaskowane egzemplarze o dość charakterystycznej sylwetce. Nowy crossover segmentu C wyróżnia się nadwoziem nawiązującym do linii coupe. Innymi słowy, czeka interpretacja tego, co zapoczątkowało BMW modelem X6.

Renault Arkana - jedna z pierwszych zapowiedzi francuskiej nowości
Renault Arkana - jedna z pierwszych zapowiedzi francuskiej nowości

Miejsce premiery wybrano nieprzypadkowo. Arkana ma być bowiem produkowana w moskiewskich zakładach Renault. W tych samych, w których powstają takie modele jak Kaptur (nieco dłuższa odmiana modelu Captur) oraz Duster i jego bliźniak Nissan Terrano. Firma zapowiada, że model będzie dostępny na rynkach strategicznych dla marki (niestety nie wskazano których). Zdradzono jedynie, że samochód będzie oferowany także poza Europą. Pierwszym krajem, w którym rozpocznie się sprzedaż Arkany, ma być Rosja.