"Lewy" kocha motoryzację i tego nie kryje. Słychać to było również podczas rozmowy z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim. Kapitan reprezentacji Polski znany jest ze swojego zamiłowania do szybkich, pięknych i bardzo drogich samochodów, którymi czasami chwali się w mediach społecznościowych. Nie tak dawno przyłapano go w wyjątkowym Porsche 911 Speedster. Służbowo w Bayernie Monachium jeździł ostatnio całkowicie elektrycznym Audi e-Tron GT.

Przeczytaj także:

Poniżej Lewandowski w Bentleyu Continental GT Convertbile i jego córka Klara w takim samym modelu, tylko w wydaniu dziecięcym.

Robert Lewandowski przyznał, że uwielbia samochody. Potwierdził, że uczył się prowadzić, jeżdżąc po wsi, zanim jeszcze poszedł na kurs nauki jazdy. Był tak dobry, że instruktor wysłał go od razu na egzamin.

Cała rozmowa z Robertem Lewandowskim do posłuchania poniżej:

Marzeniem z dzieciństwa naszego najlepszego piłkarza było posiadanie Ferrari, ale kupił je, dopiero gdy stać go było na kilka takich samochodów. W tamtych czasach Lewandowski nie czuł potrzeby niepotrzebnego wywyższania się.

"Lewy" zaczynał jednak od mniej spektakularnych samochodów. Pierwszym autem, jakie kupił, był błękitny Fiat Brava z komisu, którego ogłoszenie znalazł w internecie. Piłkarz kupił je za swoje pieniądze, za gotówkę, gdy miał 18 lat i odebrał prawo jazdy.

Fiat Brava - zdj. ilustracyjne Foto: Archwium / Auto Świat
Fiat Brava - zdj. ilustracyjne

Brava to kompaktowy hatchback Fiata produkowany w latach 1995-2001. Auto mógł napędzać jeden z silników benzynowych lub diesla o mocy od 82 do 113 KM.

Jeśli chodzi o klasyczne samochody, to jeszcze przyjdzie na nie czas – przyznał Lewandowski. Czekamy z niecierpliwością, na który model się zdecyduje.

WojewódzkiKędzierski - Robert Lewandowski Foto: Maciej Krüger / Onet
WojewódzkiKędzierski - Robert Lewandowski