Już w październiku w europejskich salonach Suzuki pojawią się dwa nowe skutery, które mogą zainteresować wszystkich miłośników jednośladów, ale też osoby, które mają jedynie prawo jazdy kat. B, a chciałyby rozpocząć swoją przygodę z motocyklami.

Suzuki Address 125 — czy w Europie będzie równie popularny jak w Indiach?

Pierwszą nowością będzie Suzuki Address 125. Chociaż model ten dopiero teraz zadebiutuje w Europie, w rzeczywistości produkowany jest już od 2007 r. i w Indiach ze sprzedanymi ponad 4 milionami egzemplarzy jest najlepiej sprzedającym się jednośladem w swojej klasie.

Suzuki Address 125 2023 Foto: Suzuki
Suzuki Address 125 2023

Address 125 napędzany jest 1-cylindrowym, chłodzonym powietrzem silnikiem 4-suwowym o pojemności 124 cm sześc. Jednostka uzyskuje moc 6,4 kW (8,7 KM)/6750 obr./min oraz moment obrotowy 10 Nm/5500 obr./min i m.in. dzięki Suzuki Eco Performance-SEP ma łączyć ekonomię (śr. zużycie paliwa wg WMTC wynosi 1,9 l/100 km) z dobrymi osiągami. Skuter spełnia przy tym normę Euro 5.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo:

Suzuki Address 125 — komfortowy i praktyczny

Użytkowanie jednośladu ułatwiają przekładnia CVT, elektryczny rozrusznik, niewielka masa i kompaktowe rozmiary (105 kg, długość 1825 mm, szerokość 690 mm), a także czytelne zegary z analogowym prędkościomierzem z cyfrowym wyświetlaczem i podświetleniem Suzuki Eco Drive. W codziennej jeździe komfort mają zapewnić długa, miękka kanapa oraz szeroki tzw. przekrok. Praktyczność zwiększają schowki pod kanapą i w lewej części osłony oraz gniazdo USB.

Suzuki Avenis 125 — w sportowym duchu

Na tle Address 125 druga z nowości Suzuki, Avenis 125, wyróżnia się bardziej sportowym charakterem, co potwierdzają m.in. agresywna stylistyka podkreślon "dwutonowym" malowaniem, uniesiony tłumik, "klinowa" tylna część nadwozia oraz Reflektory LED. W miejsce analogowego prędkościomierza w Avenisie 125 Suzuki zastosowało w pełni cyfrowe wskaźniki z ekranem LCD.