Do zbudowania pełnowymiarowej Supry użyto aż blisko pół miliona klocków! Co więcej, ten całkiem udany "legopojazd" porusza się o własnych siłach. Co prawda, nie trafił tu 6-cylindrowy silnik benzynowy z prawdziwej Supry, a jednostka elektryczna, ale sam fakt, że auto zbudowane z klocków porusza się samodzielnie, robi już spore wrażenie.

Model powstał na 35 rocznicę Toyoty Supry, którą obchodzimy właśnie w tym roku. Pierwsza Supra zadebiutowała w 1978 r. i nosiła nazwę Celica Supra.

Przeczytaj także: Ikona Toyoty ma już 35 lat - jak wyglądała historia Toyoty Supry?

Z klocków Lego stworzono aktualną, czwartą generację Toyoty GR Supra, która powstaje w kooperacji z BMW. Do jej budowy wykorzystano dokładnie 480 tys. klocków, a jedynymi elementami, które pochodzą z prawdziwego auta są: fotel kierowcy, koła, opony, kierownica, wskaźniki i emblematy. Bardzo szczegółowo wykonany model ma też działające reflektory i światła do jazdy dziennej.

To już drugi model Toyoty zbudowany z klocków Lego, wcześniej wykonano Toyotę Camry – także w skali 1:1. Oczywiście oba te pojazdy nie trafią do sprzedaży, a najpewniej zasilą kolekcję muzeum Toyoty. Fanom tej marki i Lego pozostaje miniaturka Supry z serii Lego Speed Champions, która kosztuje niespełna 90 zł.