Nowa Toyota Yaris Cross jest dostępna w pięciu wersjach wyposażenia: Active, Comfort, Executive, uterenowionej Adventure i limitowanej Premiere Edition. Już w bazowej odmianie Active otrzymujemy multimedialny system Toyota Touch 2 z kolorowym, dotykowym ekranem o przekątnej 7 cali, wejście USB, Apple CarPlay i Android Auto oraz łączność za pomocą Toyota Connected Car.

Wersja ta zawiera również pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense najnowszej generacji, obejmujący m.in. układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach, inteligentny tempomat adaptacyjny oraz system automatycznego powiadamiania ratunkowego eCall. Standardem jest również siedem airbagów – w tym centralna poduszka umieszczona pomiędzy przednimi fotelami.

Ponadto do dyspozycji jest 4,2-calowy ekran na tablicy wskaźników, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, klimatyzacja manualna lub automatyczna (wersja hybrydowa), jak również ledowe lampy do jazdy dziennej. W opcji można zamówić m.in. nowy zaawansowany asystent parkowania Toyota Teammate oraz 7-calowy kolorowy wyświetlacz na tablicy wskaźników.

Toyota Yaris Cross ze specyfikacją Adventure występuje wyłącznie jako hybryda. W tej postaci auto wyróżniają: relingi dachowe, ciemnoszare, 18-calowe felgi aluminiowe, dwukolorowe nadwozie, osłony zderzaków, czarna podsufitka oraz tapicerka z elementami skóry i złotymi przeszyciami. Auto otrzymało nowy system multimedialny Toyota Smart Connect z 9-calowym kolorowym ekranem dotykowym Full HD, który można wzbogacić o nagłośnienie Premium Audio JBL z 8 głośnikami.

Toyota Yaris Cross – Premiere Edition tylko w tym roku

Najwyżej pozycjonowaną wersją nowej Toyoty Yaris Cross jest Premiere Edition. Wyróżniają ją elektrycznie unoszone i otwierane bezdotykowo drzwi bagażnika, wyświetlacz head-up oraz perforowana, skórzana tapicerka.

Nowa Toyota Yaris Cross dostępna jest z benzynowym silnikiem 1.5 o mocy 125 KM lub ze 116-konną hybrydą opartą również na jednostce 1.5. W zależności od wybranej wersji moment obrotowy hybrydowego modelu przekazywany jest na przód lub na wszystkie koła (AWD-i).

W tej drugiej postaci układ hybrydowy wspomagany jest przez elektryczny silnik, który napędza tylne koła. Ponadto wersja AWD-i ma z tyłu wielowahaczowe zawieszenie oraz systemy wspomagające jazdę poza asfaltem – selektor trybów jazdy w terenie, Trail Mode oraz system ułatwiający zjazd ze wzniesienia.

Toyota Yaris Cross – ceny od 74 900 zł

Nowa Toyota Yaris Cross jako benzyniak w wersji Active kosztuje minimum 74 900 zł, natomiast taka sama konfiguracja, ale z hybrydowym napędem to wydatek od 88 900 zł. Ceny hybrydy w wersji Adventure startują od 115 900 zł, natomiast za limitowaną odmianę Premiere Edition zapłacimy 122 900 zł. Jednak w tym ostatnim przypadku trzeba się spieszyć, bowiem będzie ona dostępna tylko w 2021 r.

Przedsprzedaż nowej Toyoty Yaris Cross rozpocznie się 1 czerwca. W lipcu i sierpniu w wybranych salonach zorganizowana zostanie seria pokazów samochodu. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w październiku.