Światowa premiera nowego Golfa być może odbędzie się już w październiku 2018 roku podczas salonu samochodowego w Paryżu lub w marcu 2019 roku na wystawie w Genewie.

„Wprowadzenie na rynek Golfa nowej generacji, obok aut z rodziny I.D., ma dla marki największe znaczenie strategiczne. Znajdujemy się w drugiej, decydującej połowie prac nad projektem” – powiedział Ralf Brandstätter, Członek Zarządu ds. Zaopatrzenia podczas „Golf 8 Supplier Summit” zorganizowanego w Volkswagen Arena, w Wolfsburgu. Volkswagen aktywnie włącza dostawców podzespołów w proces powstawania produktu już na wczesnym etapie prac. Rywalizując między sobą firmy wnoszą do projektu nowego auta swoje pomysły dotyczące rozwiązań technicznych.

W nowe modele z rodziny Golfa niemiecka marka zainwestuje w sumie 1,8 mld euro. Karlheinz Hell, w wypadku nowego Golfa odpowiadający za współpracę wszystkich działów oraz za końcowy efekt, powiedział: „Następny Golf wprowadzi Volkswagena w erę pojazdów w pełni współpracujących ze sobą nawzajem i z otoczeniem w ramach rozszerzonych funkcji jazdy autonomicznej. Na jego pokładzie znajdzie się więcej oprogramowania niż kiedykolwiek wcześniej. Nowy Golf ma stały kontakt z Internetem, a dzięki swojemu cyfrowemu wnętrzu i systemom asystującym będzie wyznaczał standardy w dziedzinie łączności i bezpieczeństwa”.

Być może 8. generacja popualrnego kopmaktu Volkswagena będzie zbliżona do tej przedstawionej na poniższej wizualizacji. Więcej informacji o nowym Golfie znajdziesz tutaj.

Volkswagen Golf VIII
Volkswagen Golf VIII

Głównym miejscem produkcji Golfa pozostanie Wolfsburg. Obecnie w głównej fabryce Volkswagena i największej w Europie powstają 2 tys. samochodów z rodziny Golfa dziennie.