Ósma generacja kompaktowego Volkswagena na pewno nie będzie rewolucyjna, bo to zdecydowanie nie ten adres. Na pierwszy rzut oka deska rozdzielcza również nie prezentuje się jakoś szczególnie, ale przyjrzyjcie się jej dokładnie - nie ma na niej analogowych przycisków. Niemiecki producent zastąpił je cyfrowymi! Na szczęście nie wszystkie, ale i tak w porównaniu z obecną siódmą odsłoną Golfa, jest to mała rewolucja!

Wystarczy spojrzeć co dzieje się po lewej stronie zegarów. Tak, tam również pojawił się wyświetlacz, prawdopodobnie z przełącznikiem świateł! Inna kwesta, to ceny części zamiennych do tego typu elektroniki, ale to póki co pieśń przyszłości.

Niemcy pokazali także szkic samochodu z zewnątrz i tutaj już dużego zaskoczenia nie ma. Golf wygląda jak... Golf. Założyć trzeba oczywiście, że końcowy projekt będzie się nieco różnił, ale prawda jest taka, że jakoś specjalnie to nadwozie nas nie porywa. A Wy co o nim myślicie?

Dodajmy, że nowy model ma się pojawić jeszcze w tym roku (początkowo mówiło się nawet, że na jego początku). Auto będzie zbudowane na płycie MQB, która jest bazą dla wielu modeli koncernu od Polo aż po Skodę Kodiaq. Nowy Golf będzie miał systemy umożliwiające autonomiczną jazdę. Mówi się także, że topowa „erka” ma mieć ok. 350 KM.

Volkswagen Golf VIII – szkic nadwozia Foto: volkswagen / Volkswagen
Volkswagen Golf VIII – szkic nadwozia